Wydawałoby się, że za wejście w wirtualną rzeczywistość trzeba słono zapłacić. Jeśli na rynku pojawia się nowy model okularów VR (ang. virtual reality), zaraz okazuje się, że wciąż pozostaje on w zasięgu naszych marzeń. Cena opiewająca na kilkaset dolarów skutecznie odstrasza. Także wizyta w salonie wirtualnej rzeczywistości wciąż w dużej mierze pozostaje jedynie ciekawostką, a nie regularną rozrywką, która na stałe wpisze się w nasze kalendarze tak jak np. kino.
Dla fanów technologii VR i DIY (ang. do it yourself – zrób to sam) Google przygotował nie lada gratkę. Z pomocą gogli Google Cardboard do samodzielnego wykonania, smartfona z systemem Android lub iOS oraz specjalnych aplikacji z Google Play wirtualna rzeczywistość staje się dostępna na wyciągnięcie ręki.
Oczywiście osoby, które uważają, że nie mają zdolności manualnych, mogą zdecydować się na zakup gotowych gogli z certyfikatem Works with Google Cardboard. Nakładka z kieszonką na smartfona dostępna jest już za niecałe 15$.
Samodzielnie wykonanie gogli Cardboard może sprawić nam wiele radości i satysfakcji, dlatego warto pokusić się o skompletowanie kilku niezbędnych przedmiotów i zapoznanie się z instrukcją Google. Niestety instrukcja dostępna jest jedynie w języku angielskim.
Do wykonania gogli Cardborad potrzebne są:
1. arkusz tektury falistej (fala E) 2. gumka recepturka (min. długość: 8cm) 3. pierścieniowy magnes neodymowy (średnica ok. 19mm; grubość ok. 3mm) 4. pełny magnes ceramiczny (średnica ok. 19mm; grubość ok. 3mm) 5. 2 soczewki (długość ogniskowa 45mm) 6. 2 kawałki rzepu samoprzylepnego (ok. 20mm x 30mm)
Oczywiście, jak to w przypadku DIY, podczas pracy nie musimy trzymać się sztywno reguł. Możemy puścić wodze fantazji i ozdobić nasze gogle rysunkiem, czy też dorobić im okulary wykorzystując do tego papier samoprzylepny. Ograniczeniem jest jedynie nasza wyobraźnia i fundusze, które chcemy przeznaczyć na ten cel.
Po ściągnięciu odpowiednich aplikacji, Cardboard pozwala oglądać zdjęcia i filmy sferyczne, grać w gry VR, poznawać nowe miejsca z Google Expeditions, a od teraz także ćwiczyć swoje umiejętności oratorskie (aplikacja Public Speaking for Cardboard)!
Sprawdź w 90 sekund, jak Twoja strona radzi sobie w sieci!
Pod lupę bierzemy aż 70 różnych parametrów.
Odbieraj regularną dawkę wiedzy i nowości ze świata digital marketingu!
Zero spamu, tylko konkrety!
Na dobry start
proponujemy Ci bezpłatnie: