Hurra, kultura! Nie musimy wybierać się do Galerii Uffiz we Florencji, aby podziwiać jedno z najpopularniejszych dzieł Sandra Botticellego „Narodziny Wenus” – dzisiaj możemy je zobaczyć w kolekcji Google Art Project.
To tzw. „wirtualne muzeum”, w którym znajdują się dzieła sztuki z kilkunastu muzeów z całego świata (w tym również polskich, jak Muzeum Pałacu w Wilanowie czy Muzeum Sztuki w Łodzi).
Sztuka do okna puka W przeglądarce Google Chrome można zainstalować specjalne rozszerzenie Google Art Project, które pozwala na podziwianie dzieł sztuki przy każdym otwarciu okna przeglądarki, bądź wybraniu nowej karty.
Style W Google Art Project znajdziemy dzieła ze wszystkich epok oraz każdego stylu. Możemy podziwiać zarówno obrazy mistrza secesji – Gustava Klimta, jak i elementy twórczości postimpresjonistycznej Vincenta van Gogha czy neoimpresjonistycznej Georgesa Seurata. Nie brakuje tu również ekspresjonistycznych obrazów Edvarda Muncha. Zaprezentowane są tutaj także wytwory współczesnych artystów, nawet takie, które możemy znaleźć na ulicznych murach i budynkach. Jak powiedział Émile Zola: „Sztuka jest wycinkiem rzeczywistości widzianym przez temperament artysty.” – zatem niezależnie od tego, jakiego artystę i styl lubisz, w Google Art Project na pewno znajdziesz obrazy warte Twojej uwagi.
Zachęcam również do obejrzenia ciekawego filmu, przedstawiającego koncepcję Google Art Project:
Takie przedsięwzięcie pozwala użytkownikom na obcowanie ze sztuką. W dobie nowych technologii nie każdy ma czas na to, aby zwiedzać muzea. Chcąc nadrobić zaległości związane z wydarzeniami kulturalnymi, warto odwiedzić Google Art Project bądź zainstalować w przeglądarce Chrome wyżej opisywane rozszerzenie. To nie to samo, co przemierzanie muzealnych „ścieżek”, jednak nie liczy się czas, miejsce czy forma podziwiania dzieł sztuki, a korzyści, które można uzyskać – czyli zasmakowanie odrobiny kultury oraz odbudowanie emocji i wartości, które znajdują się wewnątrz nas.
Google Art Project zdecydowanie przynosi korzyści użytkownikom Internetu, jednak nie tylko im! Zaprezentowanie dzieł z polskich muzeów jest świetnym sposobem na wypromowanie naszego kraju oraz zwrócenie uwagi reszty świata na wartości, które można znaleźć właśnie w Polsce. Może dzięki temu wielu turystów zainteresuje się naszym krajem oraz przy organizacji kolejnej wycieczki wybiorą ten punkt na mapie świata.
Sprawdź w 90 sekund, jak Twoja strona radzi sobie w sieci!
Pod lupę bierzemy aż 70 różnych parametrów.
Odbieraj regularną dawkę wiedzy i nowości ze świata digital marketingu!
Zero spamu, tylko konkrety!
Na dobry start
proponujemy Ci bezpłatnie: