Z pewnością nie raz słyszałeś powiedzenie: „Historia lubi się powtarzać, więc trzeba wyciągać z niej wnioski”. Mogłoby się wydawać, że to stwierdzenie nie ma nic wspólnego z działaniami marketingu internetowego. Jednak nic bardziej mylnego! Także i tutaj wszystkie Twoje działania są rejestrowane, śledzone i analizowane. Z tych danych algorytmy wyciągają wnioski odnośnie do zachowania każdego użytkownika – dotyczy to mnie, Ciebie, Twoich współpracowników czy członków rodziny. Co więc zrobić, aby choć częściowo pozbyć się zapisanych informacji o sobie? Dobrym rozwiązaniem będzie usunięcie historii wyszukiwania w Google. Jeśli nigdy tego nie próbowałeś, sprawdź, jak zrobić to krok po kroku!
Mogłoby się wydawać, że skoro jest to historia wyszukiwania, będzie ona dotyczyła zapytań, które wpisywałeś np. w postaci słów kluczowych czy pytań, a także odwiedzanych stron internetowych. Jednak to nie wszystko. Google zapisuje także dane związane z hasłami i loginami, pobranymi plikami, a nawet lokalizacją. Musisz także pamiętać o tym, że firma z Doliny Krzemowej zbiera informacje nie tylko z laptopów, ale także z urządzeń mobilnych. Tym samym ma więcej danych związanych z treściami multimedialnymi, a także i usługami Google.
Oczywiście musisz pamiętać, że przechowywane informacje mogą się różnić w zależności od ustawień prywatności.
Tak, jak wspomniałam wcześniej, firma z Doliny Krzemowej dokładnie zapamiętuje to, o co ją zapytasz. Dlatego z powodzeniem możesz zobaczyć historię wyszukiwania w Google. Aby to zrobić, musisz:
Jeśli chcesz usunąć pojedynczy wpisy z historii wyszukiwania z Google, wystarczy, że najedziesz kursorem na wybrane przez siebie zapytanie i klikniesz w znak X po prawej stronie.
Jeśli chcesz wejść w pełną historię wyszukiwania w Google, musisz:
Usuwanie historii wyszukiwania w Google na telefonie wygląda podobnie, jak w przypadku komputerów.
Zacznij się wyświetlać wyżej i pozyskaj więcej klientów dzięki pozycjonowaniu stron! Dowiedz się więcej o usługach pozycjonowania od Sunrise System.
Jeśli zależy Ci na tym, aby sprawdzić historię przeglądania stron internetowych, wystarczy, że skorzystasz z historii przeglądarki Chrome. W tym celu kliknij w prawym górnym rogu w trzy kropki. Najedź kursorem na opcję Historia, a następnie po raz kolejny wybierz tę samą opcję na wyskakującej liście. Możesz także skorzystać ze skrótu klawiszowego Ctrl+H.
Dzięki temu otworzysz pełną historię wyszukiwania, którą możesz swobodnie przeglądać.
Jak widzisz, po lewej stronie znajduje się zakładka Wyczyść dane przeglądania. Po kliknięciu w nią przeniesiesz się do ustawień przeglądarki Chrome i zobaczysz podobne opcje jak w wyżej przedstawionych instrukcjach.
Wszystkie dane, jakie Google zbiera o Tobie i każdym innym użytkowniku, wykorzystuje, aby tworzyć coraz lepsze usługi dla nas jako odbiorców. Chodzi także o bardziej zaawansowaną personalizację wyników wyszukiwania, doskonalenie algorytmów podpowiadających nam konkretne strony, a także o precyzyjniejsze reklamy. Oczywiście nie można też zapomnieć o funkcji autouzupełniania, kiedy powtarzamy zapytania z poprzednich dni lub tygodni. Poza tym jest to również wygodne rozwiązanie dla Ciebie, ponieważ z powodzeniem znajdziesz stronę, którą przeglądałeś jakiś czas temu, jednak zapomniałeś ją zapisać.
Czy Google zbiera o Tobie dane na podstawie Twojej historii wyszukiwań? Tak.
Czy możesz usunąć z pamięci przeglądarki strony, z których kiedyś korzystałeś? Tak.
Czy warto usuwać historię wyszukiwań z Google? Tak! Pamiętaj, że każdy Twój ruch jest zapisywany i śledzony w Internecie. Co prawda nie usuniesz tych danych raz na zawsze, jednak regularne kasowanie historii wyszukiwań zmniejsza ryzyko ewentualnego wycieku danych. Co więcej, zminimalizujesz w ten sposób profilowanie przez Google, tym samym zwiększając swoją anonimowość w sieci. Dbaj o siebie także w Internecie i regularnie rób porządki.
Sprawdź w 90 sekund, jak Twoja strona radzi sobie w sieci!
Pod lupę bierzemy aż 70 różnych parametrów.
Odbieraj regularną dawkę wiedzy i nowości ze świata digital marketingu!
Zero spamu, tylko konkrety!
Na dobry start
proponujemy Ci bezpłatnie: